İleri Düzey İngilizce kursları (TOEFL, SAT, GMAT, IELTS, KPDS, ÜDS, PROFICIENCY, FCE)...

TOEFL (Test of English as a Foreign Language) dünyadaki birçok üniversite tarafından geçerliliği kabul edilen Amerikan sınav sistemidir. Türkiye’deki seçkin üniversitelerde hazırlık sınıfından muafiyet ve lisansüstü eğitim başvurularında TOEFL puanını geçerli kabul etmektedir. Okulumuzda TOEFL sınavına hazırlık bilgisayar destekli ve tecrübeli öğretmenler tarafından barkovizyon sistemi eşliğinde yürütülmektedir.

KPDS (Kamu Personeli Dil Sınavı): Konusunda deneyimli öğretmenler ile KPDS’ye, okulumuzda hazırlanarak başarılı olabilirsiniz. Daha çok kamu personelinin dil tazminatı almak için veya üniversitelerde doçentlik veya doktora çalışmalarını tamamlamak isteyen öğretim görevlilerinin almak zorunda oldukları bu sınavda kelime bilgisi, cümle bilgisi, her iki dilde de çeviri, okuma parçasını tamamlama, cümleler arasında anlam bütünlüğü oluşturma, diyalog tamamlama ve okuma-anlama becerisi ölçülmektedir.
Yılda iki defa yapılan bu sınav oldukça kapsamlı ve detaylı bir çalışma gerektirmektedir. Soru tiplerinin çeşitliliği nedeniyle zor ve karmaşık bir sınav olan KPDS'yi başarmak ancak bu konuda deneyimli bir öğretmenin yardımıyla mümkündür. Sorulan soruların özellikle dilin işlevsel ve iletişimsel yönüyle ilgili olması ve karmaşık yapılarla ilgili soruların sorulması bu sınavı zorlaştıran etkenlerdendir.Okulumuzda sık sık yapılan placement exam’larla öğrencilerin soru cevaplamadaki hız ve bilgileri test edilmektedir.

GÜNLER SAATLER HAFTALIK DERS SAYISI KUR SÜRESİ (HAFTA)
CMT - PZR 10:30 - 13:15 8 15
  14:00 - 17:45    


Önceki Sayfa